כל אדם עם כסף יכול לקום בוקר אחד ולהחליט להשקיע, אבל אין זה אומר בהכרח שההשקעה שלו תצליח להניב פרי. המפתח מאחורי השקעות שהן בסופו של דבר גם משתלמות הוא להשקיע בחוכמה. במאמר זה נלמד אתכם כיצד לזהות השקעות חכמות בכלל ובארצות הברית בפרט, כך שתוכלו לשלם מינימום מס ולקבל מקסימום תשואה מכל  השקעת נדל"ן.

 

מיפוי המיסוי בארצות הברית על פי מדינה

המפתח הראשון מאחורי השקעות חכמות הוא לבחור את המדינה הנכונה בארצות הברית להשקיע בה מבחינת גובה המיסוי השוטף. גובה המיסוי מושפע מהמיקום הגיאוגרפי של הנכס בו ברצונכם להשקיע. לדוגמה, ישנן מדינות בהן קיים מס פדרלי גבוה ו/או בנוסף קיים מס למדינה או לעירייה. לכל מדינה יש את דיני המס המקומיים שלה ומומלץ ללמוד את הנושא הזה היטב לפני ביצוע של כל השקעה. רואה חשבון אמריקאי "שוחה" בחומר ויוכל לעזור למשקיעים למצוא השקעות חכמות מבחינת גובה המיסוי הצפוי עליהן.

השקעות חכמות

אופן אחזקת נכס בארצות הברית

ארצות הברית מאפשרת להיות בעלי נכסי נדל"ן על שטחה בשתי דרכים – הדרך הישירה, כלומר הנכס רשום על שם המשקיע; או בדרך העקיפה באמצעות ישויות עסקיות כמו עסקי LLC. ההמלצה שלנו היא להחזיק נכסים דרך ישויות מקומיות או פתיחת עסק LLC של המשקיע. הסיבה לכך היא שמכירת נכס דרך LLC עשויה להוריד את גובה המיסוי על המכירה, כמו כן לספק הגנות משפטיות מסוימות על המשקיע במקרה ודברים משתבשים. רואה חשבון אמריקאי מסוגל לסייע בהקמה מהירה ויעילה של חברת LLC בבעלותכם.

 

השקעות חכמות מפחיתות את המס על הכנסות

ישנן מספר דרכים כיצד ניתן להפחית את ההכנסות החייבות במס. טריק ידוע שמשתמשים בו משקיעים במדינות המאופיינות במס גבוה הוא הסטה של הכנסות אל מחוץ למדינות הללו. כלומר, תשלומים על עבודות כמו תיווך או ייעוץ עוברים אל ישויות שנמצאות במדינות אחרות, מה שעשוי להפחית את המס על ההכנסות. חשוב מאוד לבדוק את חוקי המס המקומיים לפני ביצוע של מהלך מסוג זה על מנת לבדוק את כדאיותו הכלכלית.

השקעות חכמות בארצות הברית

דרך נוספת להפחית את גובה המיסוי על הכנסות ושחשובה מאוד במקרה והינכם משקיעים ישראלים שמשקיעים בארצות הברית היא הימנעות מכפל מס. מדינת ישראל חתומה על אמנה למניעת כפל מס עם מדינות רבות ברחבי העולם, אחת מהן היא ארצות הברית. כמו כן, למיסוי בישראל על הכנסות הנובעות מחוץ למדינה יש כמה מסלולים, כל אחד עם היתרונות והחסרונות שלו. אלה גורמים שיכולים להשפיע רבות על הכדאיות הכלכלית של השקעות במדינות זרות בכלל ובארצות הברית בפרט.

 

לסיכום, השקעות חכמות אינן תלויות אך ורק במשתנים המוכרים לכל משקיע מתחיל כמו זיהוי של אזורי ביקוש או מציאת העיתוי הנכון לרכישת נדל"ן במחיר נמוך. גם רשויות המס הן גורם שחייבים להתחשב בו אם ברצונכם להגדיל את הסיכויים שההשקעה שלכם תניב תשואה משתלמת. לכן, לפני כל השקעה בארצות הברית, בין אם מדובר בנדל"ן ובין אם בתחום אחר, חובה להתייעץ עם רואה חשבון אמריקאי  שילווה אתכם לאורך כל הדרך – החל מההליך הבירוקרטי הסבוך מול הרשויות השונות בארצות הברית ועד להפחתת הוצאות המס. זה ישתלם לכם.

השקעות חכמות בארה"ב